E-portfoolio professionaalse arengu toena
Kursuse korraldus edit
Kursuse maht on 1,5 EAP ja on 100% veebipõhine. Kursus on ülesehitatud 8 nädalase blokina ja igal nädal on osalejad oodatud panustama 5-6 tunni tööga. See aeg eeldab teoreetilise materjali läbimist, praktiliste ülesannete sooritamist ning kursuse kaaslastega suhtlemist.
Kursusele registeerimine toimub läbi e-Õppe Arenduskeskuse veebiaadressi ning kursuse lõppedes saavad kõik osalejad endale Tallinna Ülikooli poolt välja antud täiendkoolituskursuse läbimist tõendava tunnistuse.
Kursuse õpikeskkond edit
Kursuse kava ja õpijuhis asub siinsamas Wikiversity keskonnas, õppematerjalid leiate http://LeMill.net keskkonnast ja nii individuaalsed kui rühmatööd teostatab iga kursusel osaleja oma personaalse e-portfoolio keskkonnas, kus asub ka kursuse kogukond.
Sihtgrupp edit
Kursuse sihtrühm on kõrgkoolide õppejõud, haridustehnoloogid, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajad.
Eesmärk edit
Kursuse eesmärk on anda osalejatele praktiline kogemus, kuidas kasutada e-portfooliot enda personaalse õpikeskkonnana ning teoreetiline ülevaade e-portfoolio kasutamisega seotud erinevatest aspektidest. Kursus keskendub oma professionaalse arengu kavandamisele ja pädevusepõhisele koolitusele, andes ka ülevaate personaalse õpikeskkonna mõistest, privaatsuse ja andmekaitse probleemidest e-portfoolio kasutamisel, ePortfoolio hindamisest ja digitaalsest minast.
Osalejad edit
Kui oled huvitatud kursusel osalemisest, siis saad lisada ennast osalejate leheküljele.
Ajakava edit
1. nädal: edit
Sissejuhatus kursusesse
E-portfoolio mõiste, näited
Kogemuslik õpe lähtekohana.
Ülesanne: oma e-portfoolio loomine, enesetutvustus.
2. nädal: edit
Pädevuspõhine koolitus
Pädevuste tõendamine e-portfoolio abil
Kutsestandardid
Pädevuspõhised õppekavad
European Qualifications Framework
Ülesanne: õpieesmärkide sõnastamine kutse/pädevusstandardist lähtudes
3. nädal: edit
E-portfoolio tüübid
E-portfoolio standardid
Erinevad e-portfoolio tarkvaralahendused
Ülesanne: erinevate e-portfoolio tarkvarade võrdlus standardeist lähtudes
4. nädal: edit
Personaalse õpikeskkonna kontseptsioon
e-portfoolio kui personaalne õpikeskkond ja sotsiaalne tarkvara.
Ülesanne: e-portfoolio integreerimine sotsiaalsete tarkvaradega
5. nädal: edit
Enda professionaalse arengu kavandamine ja juhtimine ePortfoolio abil
Refleksioon ePortfoolios, refleksiooni toestamine ja analüüs.
Ülesanne: refleksioon ja kaasõppija refleksiooni kommenteerimine
6. nädal: edit
Digitaalne mina: e-portfoolio ja identiteet
ePortfoolio esitlusvahendina
Privaatsuse ja andmekaitse probleemid ePortfoolio kasutamisel
Ülesanne: e-portfoolio esitluse loomine
7. nädal: edit
Varunädal iseseisvaks tööks
8. nädal: edit
E-portfoolio hindamine
Tänud edit
Kursuse ettevalmistamist toetas Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus programmi Primus raames.