Рекітське сузір’я

Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір’я» МАЛіЖ засновано 12.03.2003р. правлінням Малої академії літератури і журналістики, як соціальний громадсько-суспільний дитячий та юнацький захід.

Діяльність edit

Перший фестиваль відбувся під відкритим небом 5 – 8 липня 2003р. на околиці села Рекіти в урочищі Тисовець, яке отримало назву Коваликове поле у честь Ковалика Володимира Михайловича двомовного поета, члена Національної спілки письменників України, почесного президента фестивалю і академіка МАЛіЖ.

Історія edit

З тих пір фестиваль став щорічним і проводиться у першу декаду липня. У Першому фестивалі взяло участь більше тисячі дітей, їх наставників, та гостей із Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Волинської обл, та м.Києва, Сполучених Штатів Америки м. Чикаго, Чехії м. Прага. Загалом учасниками сімнадцяти фестивалів були 5.175 юних обдарувань. Під час Першого фестивалю юні таланти змагалися у чотирьох номінаціях: "Поезія", "Проза", "Журналістика"!, "Малюнок". Згодом кількість номінацій розширилося до 13, а саме: «Художнє фото», «Літературно-мистецька композиція», «Авторська пісня», «Електронні засоби масової інформації: сайти, книги, журнали, альманахи газети», «Кіно і відео», «Дитяче та юнацьке радіо», «Етнографія та народні ремесла», «ІТ-технології та робототехніка», «Прем’єра нової пісні». Нагородами фестивалю є гран-прі, дипломи переможця у кожній з номінацій та премії: ім. Наталки Петренко (у номінації «Поезія»), ім. Володимра Ковалика (у номінації «Проза»), ім. Володимира Івасюка (у номінації «Авторська пісня»), ім. Василя Пилип’юка (у номінації «Художнє фото»), Андрія Бокотея ( у номінації «Малюнок»). Для ведучих фестивалю запроваджена почесне звання «Заслужений артист Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я», отримали 12 осіб. Гостями фестивалю є міжнародні дипломати, відомі письменники, митці, науковці, депутати різних рівнів. Перебіг фестивалю висвітлюється українськими та закордонними засобами масової інформації. За всі роки проведення фестивалю володарями гран-прі стали 196 учасників, 6.120 учасника нагороджені дипломами переможців. Лауреатами іменних премії стали 18 учасників. У 2020 році із-за особливих обставин XVII фестиваль відбувся дистанційно. Керівним органом фестивалю є оргкомітет, який працює на постійній основі, очолює Президент фестивалю.

Примітки edit

Оргкомітет має проект положення фестивалю та щорічні зміни до нього, подає його для затвердження ректору МАЛіЖ та голові Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, формує склад журі у кожній з номінацій, забезпечує підготовку та проведення фестивалю, діяльність якого спрямовує ректор Мала академія літератури і журналістики. Фестиваль дитячої та юнацької творчості багатожанровий, проводиться на багатьох локаціях, постійно змінює методи діяльності і все більше школярів беруть участь у конкурсних змаганнях .

Посилання edit

«Міжнародна Академія літератури і журналістики» письменницького та журналістського спілкування : письменників та журналістів, митців фото і малюнка та авторської пісні, вчителів , вихователів, усіх зацікавлених у залученні до активної творчої роботи , що мають задатки до письменницької роботи, а також до малювання та художньої фотографії і авторської пісні