Управління фріланс проектами видавництв і поліграфії

Управління фріланс проектами видавництв і поліграфії edit

Активних проектів стало досить багато і довелося шукати зручні варіанти запису всіх коментарів, що до них надходять. Пошук в інтернеті не дав потрібного результату: це був приблизно 2015 рік, і всі сервіси списків тоді лише набирали обертів. Спочатку це були, по суті, лише списки, з можливістю сортувати їх за папками та виділяти кольором.Через деякий час запис фінансової статистики: облік виплат, боргів тощо. Проблеми з управлінням проектами було вирішено, і ресурс у такому вигляді проіснував кілька років.

Ідея простого сервісу для керування проектами Але сама тема не покидала мене: всі послуги для управління проектами, які були на ринку, здавались складними з наступних причин:мені не потрібний облік витраченого на проект часу;мені не потрібні індикатори завдання; не потрібні гіперскладні зв'язки учасників проекту: адмінів, виконавців та інших.Фрілансерські потреби набагато простіше: не шукати потрібний лист у пошті та не забути виконати те чи інше завдання. Саме тому було ухвалено рішення до функціоналу списків та фінансів додати проекти. Щоб зрозуміти, про що йдеться, пропоную деякі моменти розглянути у деталях.

Створення проекту edit

Щоб створити проект, необхідно додати нову папку (вказати назву) та вибрати зі списку контактів учасників цього проекту. Цей варіант має один істотний недолік: якщо в проекті одночасно задіяні програміст і копірайтер і бачив завдання іншого, доведеться створити для них окремі проекти. Але з цим мені легко упокоритися: як у фрілансера, у мене рідко працює багато людей над одним проектом. Варіант із проектом, у якому всі учасники мають однакові права, мені значно ближчий, і повністю задовольняє мої вимоги до управління.

Управління завданнями edit

Щоб додати завдання, потрібно вказати його назву та все. При необхідності всі атрибути завдання (дедлайн, важливість тощо) можна також вказати у самій назві – це значно полегшує процес. Не потрібно окремо вказувати склад учасників, терміни, критичність та інші атрибути, чим не можуть похвалитися багато сервісів управління проектами. Справа в тому, що на практиці пріоритет завдань може змінюватися щодня, а то й частіше, і потрібні легкі способи позначення важливості завдання: для цього я просто перетягую її нагору у списку та виділяю червоним кольором. Знову ж таки, при роботі з невеликою командою це набагато зручніше.Саме потреба у простій системі управління проектами і змусила створити ресурс. Спільно списки, фінанси та проекти повністю забезпечують комфортне управління проектами для фрілансерів, якщо стандартних функцій пошти вже не вистачає.

Розглянуто тенденцію діджиталізації зайнятості, яка виявляється у зростанні кількості працівників, які виконують роботу дистанційно через використання інформаційно-комунікаційних технологій. За критерієм трансформації робочого місця автор виокремлює надомну та мобільну форми зайнятості. За критерієм зміни графіку роботи нові форми праці класифікуються таким чином: праця на умовах неповного робочого дня, праця на умовах гнучкого графіку роботи, строкова тимчасова праця. За способом найму виокремлено та охарактеризовано такі форми праці, як аутсорсинг, краудсорсинг, аутстаффінг та фріланс.

Фриланс— модель «вільної роботи», без жорсткого контролю замовника, із самостійним пошуком замовлень і відповідальністю за свою продуктивність, кар'єру і дохід знайшла вираження і в коворкінг. По суті, загальний офіс не обмежує учасників у свободі, але при цьому процес пошуку замовників, визрівання ідей і гуртування команд відбувається швидше. Аутсорсинг — місце, територіально об'єднує безліч «вільних художників», в основному призначений для створення ком'юніті та відповідної робочої атмосфери. Але і для роботодавців така модель є корисною: фрилансери в загальному офісі теоретично здатні гуртуватися та організовувати роботу над великим проєктом швидше і продуктивніше, ніж ті ж фрилансери, доступ до яких є тільки через вебінтерфейс. Тому основний принцип аутсорсингу («залишаю собі тільки те, що можу робити краще за інших, передаю зовнішньому виконавцю те, що він робить краще за інших») добре вбудовується в структуру цієї моделі.Сучасний ринок коворкінгу та промисловість киплять і розвиваються у всьому світі. Ще більше нових постачальників вишуканих модних коворкінгових середовищ приєднуються до ринків — заявляє керівник MatchOffice, Мартін Рерхольт. І малі провайдери коворкінгу, схоже, цінують, як сильні бренди найбільших корпоративних ринків нерухомості генерують та залучають на ринок нових потенційних клієнтів, ведучи всіх до позитивного спорядження.У міру розвитку індустрії коворкінгу та загострення конкуренції багато провайдерів у всьому світі починають сегментувати свій бренд. Зосередившись на нішах, середовища коворкінгу можуть створити спільноти однодумців, які підтримують одне одного та розвивають спільну економіку. Спільна робота у спільних просторах та середовищах, природно, розвиває взаємні можливості, часто виявлені випадково, для додаткових потоків доходу та підтримки для членів.

Джерела і посилання edit

  • • Головко, О. Комп'ютер хабарів не дає / О. Головко // Урядовий кур'єр. - 2016. - № 17 березня. - С.1.,2.
  • • Громов, О. ІТ- технології проти корупції / О. Громов // Урядовий кур'єр. - 2015. - № 25 грудня. - С.2.
  • Серант А. Й., Огірко І. В. Соціальні комунікації і соціальні мережі як моделі розгалуженого розвитку зв'язків з громадськістю // Ефективність державного управління : зб. наук. пр. Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. — Вип. 31 — Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2012. — 50-56 с.

Огірко І.В.