E-portfoolio professionaalse arengu toena

Kursuse korraldus

edit

Kursuse maht on 1,5 EAP ja on 100% veebipõhine. Kursus on ülesehitatud 8 nädalase blokina ja igal nädal on osalejad oodatud panustama 5-6 tunni tööga. See aeg eeldab teoreetilise materjali läbimist, praktiliste ülesannete sooritamist ning kursuse kaaslastega suhtlemist.

Kursusele registeerimine toimub läbi e-Õppe Arenduskeskuse veebiaadressi ning kursuse lõppedes saavad kõik osalejad endale Tallinna Ülikooli poolt välja antud täiendkoolituskursuse läbimist tõendava tunnistuse.

Kursuse õpikeskkond

edit

Kursuse kava ja õpijuhis asub siinsamas Wikiversity keskonnas, õppematerjalid leiate http://LeMill.net keskkonnast ja nii individuaalsed kui rühmatööd teostatab iga kursusel osaleja oma personaalse e-portfoolio keskkonnas, kus asub ka kursuse kogukond.

Sihtgrupp

edit

Kursuse sihtrühm on kõrgkoolide õppejõud, haridustehnoloogid, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajad.

Eesmärk

edit

Kursuse eesmärk on anda osalejatele praktiline kogemus, kuidas kasutada e-portfooliot enda personaalse õpikeskkonnana ning teoreetiline ülevaade e-portfoolio kasutamisega seotud erinevatest aspektidest. Kursus keskendub oma professionaalse arengu kavandamisele ja pädevusepõhisele koolitusele, andes ka ülevaate personaalse õpikeskkonna mõistest, privaatsuse ja andmekaitse probleemidest e-portfoolio kasutamisel, ePortfoolio hindamisest ja digitaalsest minast.

Osalejad

edit

Kui oled huvitatud kursusel osalemisest, siis saad lisada ennast osalejate leheküljele.

Ajakava

edit

1. nädal:

edit

Sissejuhatus kursusesse

E-portfoolio mõiste, näited

Kogemuslik õpe lähtekohana.

Ülesanne: oma e-portfoolio loomine, enesetutvustus.

2. nädal:

edit

Pädevuspõhine koolitus

Pädevuste tõendamine e-portfoolio abil

Kutsestandardid

Pädevuspõhised õppekavad

European Qualifications Framework

Ülesanne: õpieesmärkide sõnastamine kutse/pädevusstandardist lähtudes

3. nädal:

edit

E-portfoolio tüübid

E-portfoolio standardid

Erinevad e-portfoolio tarkvaralahendused

Ülesanne: erinevate e-portfoolio tarkvarade võrdlus standardeist lähtudes

4. nädal:

edit

Personaalse õpikeskkonna kontseptsioon

e-portfoolio kui personaalne õpikeskkond ja sotsiaalne tarkvara.

Ülesanne: e-portfoolio integreerimine sotsiaalsete tarkvaradega

5. nädal:

edit

Enda professionaalse arengu kavandamine ja juhtimine ePortfoolio abil

Refleksioon ePortfoolios, refleksiooni toestamine ja analüüs.

Ülesanne: refleksioon ja kaasõppija refleksiooni kommenteerimine

6. nädal:

edit

Digitaalne mina: e-portfoolio ja identiteet

ePortfoolio esitlusvahendina

Privaatsuse ja andmekaitse probleemid ePortfoolio kasutamisel

Ülesanne: e-portfoolio esitluse loomine

7. nädal:

edit

Varunädal iseseisvaks tööks

8. nädal:

edit

E-portfoolio hindamine

Tänud

edit

Kursuse ettevalmistamist toetas Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus programmi Primus raames.