Personaalsed õpikeskkonnad

Kursuse korraldus

edit

Sügissemestril 2010 toimub kursus ajavahemikus 25. oktoober - 12. detsember 2010

Kursuse maht on 3 EAP ja on 100 % veebipõhine. Kursus on üles ehitatud 7 nädalase blokina ja igal nädal on osalejad oodatud panustama 10-12 tunni tööga. See aeg eeldab teoreetilise materjali läbimist, loetu põhjal ajaveebi sissekannete lisamist, praktiliste ülesannete sooritamist ning kursuse kaaslastega suhtlemist.

Kursusele registeerimine toimub läbi e-Ülikooli veebiaadressi ning kursuse lõppedes saavad kõik osalejad endale Tallinna Ülikooli poolt välja antud täiendkoolituskursuse läbimist tõendava tunnistuse.

Kursust viib läbi Tallinna Ülikooli Haridustehnoloogia keskuse (HTK) teadur Terje Väljataga (terjev@tlu.ee).

Kursuse uudised

edit
  • jooksvat informatsiooni kursusel toimuva kohta
  • kursuse ajakava
  • lugemismaterjali
  • tegevused kursuse läbimiseks

leiab kursuse ajaveebist: http://htk.tlu.ee/elearning/kursus/

Sihtgrupp

edit
  • õpetajad
  • õppejõud
  • haridustehnoloogid,
  • teised, kes huvituvad avatud lähenemise õpikeskkondade kasutamisest õppimises ja õpetamises

Eesmärgid

edit
  • Tutvustada personaalse õpikeskkonna kontseptsiooni;
  • Anda osalejatele ülevaade tehnilistest vahenditest ning praktilised oskused personaalse õpikeskkonna koostamisest ja kasutamisest;
  • Tutvustada personaalsete õpikeskkondade kasutamise stsenaariume õppetöös.

Osalejad

edit

Kui oled huvitatud kursusel osalemisest, siis saad end lisada osalejate leheküljele

Ajakava

edit

1. nädal:

edit

Sissejuhatus

  • Kursusele registreerumine
  • Oma ajaveebi loomine ja sellega kursusele sisenemine
  • Ennast tutvustava sissekande lisamine ajaveebi
  • Del.icio.us keskkonda konto loomine
  • Oma ajaveebi lisamine Del.icio.us keskkonda plekursus märksõnaga
  • Flashmeetinguga sissejuhatav videokonverents
  • Lugemismaterjal: õpikeskkonna roll õpiprotsessis

2. nädal:

edit

Personaalse õpikeskkonna kontseptsioon

  • Tutvumine personaalse õpikeskkonna kontseptsiooniga
  • Lugemismaterjal:
    • Miks me räägime personaalsetest õpikeskkondadest?
    • Kaks erinevat personaalse õpikeskkonna lähenemist
    • Mida mõeldakse personaalse õpikeskkonna all?
    • Hajutatud ja hajutamata struktuuriga keskkonnad
    • Enesejuhitavus kui oluline pädevus personaalse õpikeskkonna loomisel
    • Hajutatud personaalsus
  • Loetu üle reflekteerimine
  • Kaasõppurite postituste lugemine ja kommenteerimine

3. nädal:

edit

Personaalne õpikeskkond ja kogukonnad ning sotsiaalsed võrgustikud

  • Kogukonna tekitamine, sotsiaalsed võrgustikud personaalses õpikeskkonnas
  • Personaalsed õpikeskkonnad grupitöös
  • Lugemismaterjal:
    • Sotsiaalsed võrgustikud, kogukonnad ja personaalsed õpikeskkonnad
    • Personaalsed õpikeskkonnad grupitöös
    • Infovoogude haldamine
  • Loetu üle reflekteerimine
  • Kaasõppurite postituste lugemine ja kommenteerimine

4. nädal:

edit

Kas avatud või suletud õpikeskkonnad?

  • Kaks vastandlikku lähenemist: avatud ja suletud õpikeskkonnad
  • Lugemismaterjal:
    • Suletud õpikeskkonnad või administratiivsed abivahendid?
    • Mis on puudu praeguses pedagoogilises lähenemises?
    • Mis on alternatiivne lahendus?
    • Õppejõu ja õppija rollid erinevates keskkondades
    • Õpikeskkondade hetkeseis kõrghariduses
    • Erinevate keskkondade head ja vead
  • Ajaveebi sissekanne ühe konkreetse suletud õpikeskkonna kasutamise kogemusest, selle plussid ja miinused
  • Loetu üle reflekteerimine
  • Kaasõppurite postituste lugemine ja kommenteerimine

5. nädal:

edit

Minu personaalne õpikeskkond

  • Milline peaks olema minu personaalne õpikeskkond?
  • Lugemismaterjal:
    • Personaalse õpikeskkonna kasutamise näited ja stsenaariumid
    • Sotsiaalse tarkvara kasutamise võimalused: ajaveebid, agregaatorid, sotsiaalne viitesüsteem, presentatsioonid, koostöö, visualiseerimine, mõistekaardid
  • Ajaveebi sissekanne mõnest konkreetsest tegevusest ja milliseid elemente peaks minu personaalne keskkond sisaldama, et seda valitud tegevust toetada
  • Erinevate sotsiaalse tarkvara keskkondadega tutvumine ja sobivate leidmine oma tegevuse toetamiseks
  • Kaasõppurite postituste lugemine ja kommenteerimine

6. nädal:

edit

Personaalse õpikeskkonna loomine ja kokku agregeerimine

  • 5. nädala tegevuse jätk.
  • Valitud vahendite agregeerimine personaalseks õpikeskkonnaks
  • Oma personaalse õpikeskkonna kujutamine visuaalsete vahenditega ja selle reflektsioon ajaveebis
  • Kaasõppurite postituste lugemine ja kommenteerimine

7. nädal:

edit

Reflektsioon

  • Kaasõppurite personaalsete õpikeskkondadega tutvumine
  • Kaasõppurite postituste lugemine ja kommenteerimine
  • Kokkuvõtlik tagasivaade kursusele ja õpitule essee näol.

Tänud

edit

Kursuse ettevalmistamist toetas Euroopa Liidu Sotsiaalfond ja Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus