„Vitajte na Wikiverzite!“

Wikiverzita je určená na vzdelávanie. Na tomto mieste nájdete bezplatné učebné materiály a učebné projekty. Zúčastniť sa môžu všetci. Bez poplatkov, bez reklám a bez kreditov. Neudeľujú sa žiadne tituly – iba sa vzdelávame.

Každý môže vytvárať a revidovať učebné materiály. Na vzdelávacie aktivity sa môže zúčastniť každý. Kurz môže absolvovať každý. Kurz môže vyučovať každý. Neexistujú žiadne požiadavky na vstupné a žiadne poplatky. Celý obsah vo Wikiversity je napísaný spoločne, pomocou softvéru wiki, a každý sa môže zapojiť do používania a pridávania obsahu a o tom diskutovať.

Pokojne sa zapojte a vytvorte alebo upravte ľubovoľnú stránku, o ktorej si myslíte, že si vyžaduje zlepšenie! Buďte odvážni! Na prispievanie nepotrebujete ani vytvoriť účet. To vám ale pomôže spoznať ostatných ako bežných účastníkov a zároveň vám poskytne osobnú stránku používateľa.

Ak máte vzdelávací obsah, o ktorom si myslíte, že by mohol byť užitočný, alebo si chcete vytvoriť svoj vlastný, mohlo by byť pre vás užitočné si najskôr prečítať našu stránku na pridávanie obsahu. Môže byť tiež užitočné si trochu preskúmať Wikiverzitu a pokúsiť sa získať predstavu, ako sa doteraz postupovalo. Možno by vás tiež zaujímalo, ako sa Wikiversity:Úvod zoznámiť so základnými princípmi, absolvovať dlhší „prehliadka so sprievodcom“, aby ste sa zorientovali v projekte alebo aby ste pracovali prostredníctvom aktivity Vytváranie aktivít na Wikiversity.

Ak máte akékoľvek otázky, navštívte stránku Colloquium. A ešte raz vitajte na Wikiversity.