Wikiversity:Apie Vikiversitetą/Kuo yra ir kuo nėra vikiversitetas

Kas tinka į vikiversiteto turinį edit

Į vikiversiteto turinį tinka visos medžiagos, kurios kokiu tai būdų tarnauja (moksliniam) tyrimui, edukacijai, auklėjimui. Nėra (ir būti negali) idealus pavyzdys, kaip vikiversiteto puslapis turėtų atrodyti: pavyzdžiui dėl apimties: kaikurie puslapiai gali būti labai didelės apimties (juos galbūt būtų galima skaidyti į subpuslapius, kas, skirtingai negu vikipedijoje, galima ir pagrindinėje vardų srityje), kiti puslapiai gali būti tik keli žodžiai, nes jie gali būti tik kito, didesnio/sudetingesnio projekto kontekste. Tuo ir vikiversitetas skiriasi nuo kitų seserinių projektų, kaip pavyzdžiui vikipedijos "nebaigti" straipsniai ar nesiekantys minimumo ir kur straipsniai turi atitikti reikšmingumo kriterijų. Čia, vikiversitete, toks straipsnis turi tikti tyrimams ar edukacijai, nesvarbu - vienas ar šimtai žmonių jį naudoja tyrimams ar edukacijai. Be abejo, ypatingai trumpi puslapiai galimi tik tuo atveju, jei patys nurodo į kitus puslapius, ir/ar į juos veda daug nuorodų iš kitų vikiversiteto puslapių.

Kas netinka į vikiversiteto turinį edit

Į vikiversiteto turinį netinka medžagos, kurios gerai tinka į kitus projektus - vikiversitetas neturėtų kitus projektus dubliuoti. Tokiu būdu - kas yra enciklopedinis straipsnis į vikipediją, kas galėtų būti knyga ar vadovėlis - į vikiknygas, kas jau kitur publikuota (kita knyga) į vikišaltinius ir panašiai.

Išimtis edit

Vienintelė išimtis, kuri galėtų (dalinai) sutapti su vikipedija būtų kursas, kaip redaguoti vikipediją ir josios seserinius projektus, ypač vikiteką.

Reikšmingumas edit

Vikiversitetas neturėtų būti naudojamas kaip blogas, diskusijų klubas ar kieno nors asmeninis bloknotas ar dar kam nors panašiam, netarnaujančiam žinių tobulinimui. Tai nereiškia, kad čia negalėtų būti kokios nors pastabos, bet jos turėtų bųti prasmingai susietos su kokiu nors tyrimų, mokymu ar meistravimu, bei turėtų atnešti tam projektui kokią tai svarbią naudą. Žinoma, visų tokių pastabų ar užrašų lygis turėtų atitikti projekto lygį. Puslapiai, neatitinkantys kriterijus ir/arba kenkiantys normaliam vikiversiteto veikimui (pvz. spamas, vandalizmas) bus šalinami.