Ana Sayfa

(Redirected from Ana sayfa)
Vikiversite Beta'ya Hoş Geldiniz
Vikiversite'ye hoş geldiniz!
Özgür Üniversite
Bulunan madde sayısı: 337
Hoşgeldiniz

Vikiversite, eğitim amaçlı kaynak belgeler oluşturma ve bunları kullanıma sunmayı amaçlayan bir projedir. Projenin ana hedefi, herkesin katkıda bulunabileceği, öğrenme ve araştırmayı destekleyen bir eğitim süreci oluşturmaktır. Herhangi bir ücret, reklam veya diploma zorunluluğu yoktur.

Kursları incelemek için bölümleri ziyaret edebilir, Koordinasyon sayfasında Vikiversite'nin yapısı hakkındaki tartışmalara katılabilirsiniz.

Şu an Vikiversite'nin bağımsız bir proje olabilmesi için çaba gösterilmektedir. Projeye katılarak siz de katkıda bulunabilirsiniz.
Vikiversite'ye katılın
Vikiversite'nin bağımsız bir proje olabilmesi için 3 adet düzenli katkı sağlayan katılımcıya ihtiyacı vardır. Siz de projeye katılarak bu çalışmaya destek verebilirsiniz.
Yönergeler
Haberler ve Duyurular
Beta Nedir?

Vikiversite Beta, Vikiversite proje teklifinde belirtilen misyonumuzu ileriye taşıma amacıyla, farklı dillerdeki Vikiversite projelerinin koordinasyonunu sağlayan çokdilli bir merkezdir. Bu web sitesi, özgün araştırma konulu Vikiversite politikası hakkındaki tartışmaları barındırmaktadır.

Vikiversite Beta, aynı zamanda henüz kendi sitesi olmayan dillerdeki Vikiversiteler için bir kuvöz işlevi görmektedir.

Yeni bir Vikiversite sitesine sahip olmak için, projede on etkin katılımcıya ihtiyacınız vardır. Ardından yeni bir etki alanı kurulması için (Meta üzerinden) istekte bulunabilirsiniz. Bu arada lütfen projenizin ana sayfasını Template:Main page'e ekleyin.

Sıkça Sorulan Sorular sayfasından sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.
Vikiversite hakkında
Vikiversite viki felsefesi ile yönetilen, daima büyüyen, özgür ve ücretsiz bir üniversitedir. Vikiversite'de en farklı bilim dallarını kapsayan çeşitli kurslar bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgiler için buraya tıklayın.
Kardeş Projeler

Vikiversite bir Vikimedya kuruluşudur. Vikimedya Vakfı kar amacı gütmeden başka birçok dilde, açık-içerikli projelere sahip olan bir kuruluştur: